2020. március 21. (szombat), 12:13

Élő szentmiseközveítés

A Magyar Katolikus Püspökkari Konferencia 2020. március 17-én kiadott rendelkezése szerint 2020. március 21. déltől TILOS nyilvános misét tartani.

A rendelkezés arra kéri a paptestvéreket, hogy templomaikban tartsanak szentmiséket, de sine populo (=nép részvétele nélkül) kell misézniük. A rendelkezéshez március 19-én megjelent egy liturgikus melléklet, amely megengedte a következőket: „A televízióban vagy online közvetített szentmisék vasár- és ünnepnapokon lehetőleg orgonával kisért szentmisék legyenek, amelyek éppen a sajátos -- közvetített -- részvétel miatt természetesen végezhetők a nép részvételével bemutatott mise szövegeivel.”

A rendelkezés ezen lehetőségét kihasználva

Zoltán atya a leányfalusi templomban tartott miséjét

2020. március 22-től

minden vasárnap 10 órától az alábbi linken közvetítjük

A korábban közveített sznemisék felvételei ezen az oldalon találhatóak meg.

Az elkövetkező időszak szentmiséinek időpontjai ezen az oldalon találhatók meg.

A 2020. március 29-én elhangzott adományozási felhívásról erről az oldalon adunk részletes információkat.

A templomot a közvetítés miatt délelőtt 9 óra és a 11 óra között zárva tartjuk. A rendelkezés betartása érdekében a templomban csak a szertartás méltó elvégzéséhez illetve a közvetítéshez feltétlenül szükséges személyek tartózkodhatnak!

Kérem a hívek megértését!

Leányfalu, 2020. március 21.

Zboray Péter

az egyháztanács nevében

szentanna12.jpg - 140.96 Kb img 1924

Hírek, újdonságok:

Itt adjuk közre az egyházközség aktuális híreit, amelyek segítséget adnak a hitéleti eseményeiben való részvételhez.

Miserend és hittanórák rendje

Hit - élet:

Az egyházközség hitéleti eseményeiről adunk közre szöveges-képes ismertetéseket.

A plébánia Üzenetei:

A plébánia negyedévente (húsvétkor, nyár elején, ősz elején és karácsonykor) megjelentet egy kiadványt, amelyben szerkesztett formában találhatók cikkek, beszámolók, tájékoztatások a leányfalusi katolikus hívek és érdeklődők számára.

Templomtörténet:

A Szent Anna plébániatemplom Leányfalu legrégebbi középülete. A kis templom 1892 óta szolgálja a leányfalusi katolikus híveket, egyben a falu látványosságai közé is tartozik. Története ezért Leányfalu történetének is része, ami sokak számára jelent néha csak érdekes, sokszor tanulságos ismereteket.